Grindų riedulys
Grindų riedulys – komandinis žaidimas, dažniausiai žaidžiamas uždarose salėse. Nors dažnai tapatinamas su ledo rituliu ir žolės rieduliu, grindų riedulys yra savarankiška sporto šaka, jungianti šimtus tūkstančių profesionalų ir mėgėjų visame pasaulyje. Tai sporto šaka tinkanti suagusiems ir vaikams, vyrams ir moterims, berniukams ir mergaitėms. Grindų riedulys išsiskiria paprastumu, leidžia aktyviai leisti laisvalaikį ir fiziškai lavintis skirtingo amžiaus žmonėms. Skirtingai negu kitos sporto šakos, grindų riedulys yra bekontaktinis sportas, žaidžiant naudojamos plastikinės arba anglies pluošto lazdos ir lengvas plastikinis kamuoliukas. Sporto šaka skirtingose šalyse turi skirtingus pavadinimus – salibandy, innebandy, unihockey, bet labiausiai paplitęs – floorball.
Vienas pagrindinių grindų riedulio privalumų - jo prieinamumas, tapti žaidėjų be galo paprasta. Kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, fizinių sugebėjimų ar lyties, gali čiupti lazdą ir prisijungti prie žaidėjų būrio. Ko gero labiausiai patrauklus grindų riedulys yra žmonėms, besidomintiems ledo rituliu, nes tarp jų daug bendro, tačiau grindų riedulys nereikalauja mokėjimo čiuožti, jo taisyklės neleidžia stumdytis bei grubiai žaisti, tad kartu gali žaisti skirtingos amžiaus grupės. Taip pat, palyginus su ledo rituliu, grindų riedulys pigi sporto šaka, nes iš inventoriaus reikia tik lazdos, kamuoliuko ir gerų salės batelių. Kiek daugiau įrangos reikia vartininkui – privalomas šalmas, kelių ir alkūnių apsaugos bei pagal norą plonos pirštinės (vartininkai žaidžia be lazdos). Dėl žaidimo panašumo su ledo rituliu, profesionalūs ledo ritulio klubai žaisdavo „floorball“ tarpsezoninėse treniruotėse, siekiant patobulinti žaidimo lazda įgūdžius ir kojų greitį.
Grindų riedulys didžiausio susidomėjimo sulaukia tokiose šalyse kaip Čekijos Respublika, Danija, Estija, Latvija, Norvegija, Suomija, Švedija, Šveicarija. Tarptautinei grindų riedulio federacijai (IFF) šiuo metu priklauso 62 šalys narės - 2016 metais prisijungė Haitis ir Kinija. Nacionalinių rinktinių reitinge (pagal paskutinių dviejų pasaulio čempionatų rezultatus) pajėgiausią penketuką sudaro Švedija, Suomija, Šveicarija, Čekija ir Latvija, kurios sostinėje Rygoje 2016 m. gruodžio mėnesį vyks vyrų pasaulio grindų riedulio čempionatas. Tuo tarpu grindų riedulys įgauna populiarumą Australijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Japonijoje, Singapūre, Malazijoje, JAV ir Balstarusijoje. 2009 metais prie IFF prisijungė ir Lietuva.
Labiausiai paplitusi nuomonė, kad grindų riedulys atsirado Skandinavijos šalyse, tačiau jo užuomazgos buvo JAV, kur grindų riedulį pradėjo žaisti per fizinio lavinimo pamokas šeštajame praeito amžiaus dešimtmetyje. Bet tikrą populiarumą „floorball“ įgijo tik kai jis buvo pristatytas mokiniams Švedijoje ir Suomijoje. Grindų riedulys greitai tapo populiarus mokyklose ir jaunimo klubuose.
Didėjant sporto populiarumui Skandinavijoje ir tam tikrose Europos šalyse, 1986 metais buvo įkurta Tarptautinė grindų riedulio federacija (International Floorball Federation). Ši organizacija yra atsakinga už šios sporto šakos vystymą ir reprezentaciją visame pasaulyje. IFF taip pat deda dideles pastangas, kad grindų riedulys papildytų olimpinių sporto šakų šeimą.