Vilniaus rajonas - Lietuvos sporto vilčių žaidynių čempionai

 

Šiemet pirmą kartą grindų riedulys buvo įtrauktas į Lietuvos sporto vilčių žaidynes, o spalio 1-2 dienomis, sporto mokyklos „Tauras“ salėje, Vilniuje, įvyko grindų riedulio finalinės varžybos, kuriose varžėsi 2000-2003 metais gimę jaunieji sportininkai.

Spalio 1 d. grindų riedulio aikštelėje savo jėgas išbandė merginų komandos (čempionėmis tapo Ignalinos rajono merginų komanda), o spalio 2 d. dėl pirmųjų grindų riedulio čempionių vardo Lietuvos sporto vilčių žaidynėse kovoti stojo Vilniaus, Molėtų ir Ignalinos rajonų vaikinų komandos. 

Čempionai - Vilniaus rajono vaikinų komanda

 

 

Pirmosios rungtynės tarp Molėtų rajono ir Ignalinos rajonų komandų vyko gana permainingai, nes po pirmojo kėlinio Molėtų rajono komanda turėjusi 3 įvarčių persvarą, vėliau ją ėmė barstyti, kol likus kiek daugiau nei vienai minutei iki rungtynių pabaigos, atsidūrė besivejančių vaidmenyje ir išleido pergalę iš savo rankų. Taigi, rezultatu 4:5 (3:0, 1:2, 0:3) rungtynes laimėjo iki galo kovoję Ignalinos vaikinai, kurių gretose išsiskyrė Paulius Mikulėnas, pelnęs savo komandai 5 įvarčius ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą. Molėtų raj. komandoje naudingiausiu žaidėju pripažintas puikiai gynyboje žaidęs Erikas Statauskas.

Antrosiose rungtynėse susitiko Ignalinos ir Vilniaus rajono vaikinai. Ignalinos rajono komanda šįkart su likimu jau nebuvo nusiteikusi žaisti, tad nuo pat pradžių įsiveržė į priekį – rezultatas po pirmojo kėlinio - 2:0, po antrojo - 4:3. Tačiau trečiajame kėlinyje žiūrovai išvydo tikrą Vilniaus raj. komandos spurtą – iš pradžių trys sausi įvarčiai be atsako, vėliau pridėti dar 2 įvarčiai, ir likus mažiau nei dviems minutėms iki rungtynių pabaigos Ignalinos komanda jau atsilikinėja 2 įvarčiais – 6:8. Tuomet iniciatyvos Ignalinos komandoje imasi jos lyderis Paulius Mikulėnas, kuris neįtikėtinais individualiais veiksmais per šias dvi minutes sugeba įmušti varžovams 2 įvarčius ir savo komandai išplėšia lygiąsias. Nuaidėjus finalinei sirenai, galutinis rezultatas lygus – 8:8 (2:0, 2:3, 4:5). Naudingiausi žaidėjai: Vilniaus raj. – Rafal Stankevič, prisidėjęs prie kiekvieno savo komandos įvarčio (7 įvarčiai ir 1 rez. perd.), o Ignalinos raj. – ir vėl Paulius Mikulėnas (4 įvarčiai ir 1 rez. perd.).

Paskutines rungtynes Vilniaus raj. komandai teko žaisti su Molėtų rajono sportininkais, kurie pirmąsias rungtynes rezultatu 4:5 pralaimėjo Ignalinos riedulininkams. Šios rungtynės tapo lemiamos aiškinantis, kas taps čempionais. Vilniaus raj. komandos pergalės atveju – ji ir Ignalinos raj. komandos turėtų po 4 taškus ir tarpusavio lygiąsias, tad varžybų nugalėtojus lemtų įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumas, todėl viskas priklausė tik nuo pačių Vilniaus rajono riedulininkų, kuriems reikėjo molėtiškius įveikti dviejų ar daugiau įvarčių skirtumu, o Ignalinai beliko stebėti šių rungtynių baigtį ir tikėtis sau palankaus rezultato.  Tuo tarpu Molėtų rajono pergalė užtikrintų jiems patiems antros vietos medalius.

Lemiamų rungtynių pradžia Vilniaus rajono komandai nieko gero nežadėjo - pirmajame kėlinyje iniciatyva daugiau priklausė Molėtų raj. vaikinams, o rezultatas po jo buvo lygus - 1:1. Antrojo kėlinio pradžia taip pat nebuvo rezultatyvi, tačiau kėlinio viduryje Vilniaus raj. įmušė du greitus įvarčius ir išsiveržė į priekį 3:1. Trečiasis kėlinys tapo visiška priešingybe prieš tai buvusiems - Vilniaus rajono komanda beveik kas minutę mušė įvarčius į Molėtų rajono komandos vartus ir kėlinį laimėjo net 8:0, o galutinis rungtynių rezultatas 11:1 (1:1, 2:0, 8:0). Naudingiausiais rungtynių žaidėjais pripažinti Rafal Stankevič (Vilniaus raj.) su 8 įvarčiais ir 2 rez. perd.  bei Titas Lesnikauskas (Molėtų raj.) pelnęs vienintelį komandos įvartį šiose rungtynėse.

Komandų užimtos vietos

 Grindų riedulio finalinių varžybų prizininkai

  1. Čempionais tapo Vilniaus raj. vaikinai (treneriai: Vytautas Vilipas ir Saulius Barevičius);
  2. Vicečempionais - Ignalinos raj. vaikinai (treneris Viktoras Češulis);
  3. Trečiąją vietą užėmė Molėtų raj. vaikinai (treneris Audrius Kraujalis).

Komandoms įteiktos taurės,  o žaidėjai ir treneriai apdovanoti medaliais bei diplomais, o atskirai rėmėjų prizai įteikti ir komandų rezultatyviausiems žaidėjams:

  1. Rafal Stankevič – 15 įvarčių ir 3 rez. perd. (Vilniaus raj.);
  2. Paulius Mikulėnas – 9 įvarčiai ir 2 rez. perd.  (Ignalinos raj.);
  3. Titas Lesnikauskas – 2 įvarčiai (Molėtų raj.).

 Rafal Stankevič atsiima čempionų taurę

Varžybų rezultatų lentelė: